۱۰ نباید برای کارآفرینان!

موفقیت

۱۰ نباید برای کارآفرینان!

همواره در مسیر موفقیت باید های بسیاری به ما گفته میشود غافل از اینکه در مقابل این باید ها نباید هایی هم وجود دارد که میتوانیم با دوری از انها به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کنیم . نوشته پیش رو ۱۰  نباید  مهم برای رسیدن به موفقیت را معرفی میکند . و توضیح لازم اینکه برای موفقیت لازم است که کتابچه باید ها و نباید های خودتان را داشته باشید.

 1. ساده اندیش نباشید

در مواجهه با مسئل هیچ گاه ساده اندیش نباشید .عدم توجه به جزییات و مطالعه نکردن اطلاعات در خصوص موضوعات مختلف و زود باور بودن مهمترین دلیل شکست و  عدم موفقیت است .هر چیزی را که میخوانید و به گوشتان میرسد را باور نکنید و سعی کنید منابع این اخبار را بررسی کنید و صحت و سقم آنها را تعیین کنید . امروزه با توسعه شبکه های اجتماعی این شبکه ها پر از موارد غیر مستند ، شایعات و موارد هدفمند تبلیغاتی است که شما به عنوان یک کارآفرین باید بتوانید این موارد را از واقعیت ها جدا کنید . بنابر این توصیه ما به شما این است که منابع اطلاعاتی موثق برای خودتان تعیین کنید و روزانه اخبار و اطلاعات خود را از این منابع دریافت کنید.

 1. اضطراب را از خود دور کنید

شرایط پر تنش و پرفشار در دنیای کارآفرینان جوان و صاحبان استارتاپ ها یک چیز کاملا معمولی است .شرایط معمولا انطور که شما میخواهید پیش نمیرود و در مواردی هم بسیار فاجعه آمیز میشوند .اگربتوانید احساسات خود را کنترل کنید و آرام باشید ستاره خواهید شد.شما میتوانید با افزایش سطح اطلاعات خود از محیط و پیش بودن در اتفاقات و رویداد ها آرامش خود را افزایش دهید.

 1. متعصب نباشید

تعصب دشمن موفقیت است.اگرچه میزانی از تعصب منجر میشود که شما در مسیر بمانید اما اگر از حدو مرز بگذرید تعصب اثر عکس دارد .تعصب به استدلال غلط ، کور کورانه  ، ناقص و تصمیم گیری نادرست منجر میشود .

 1. تنبلی نکنید

این قدیمی ترین و آشناترین دشمن شماست .موفقیت هیچ گاه با اسانی همراه نیست .ضرب المثل قدیمی ایرانی نابرده رنج گنج میسر نمیشود نشان دهنده قدمت این موضوع است .پشت گوش انداختن کارها و امروز و فردا کردن مهمترین دلیلی است که خیلی از افراد به انچه میخواهن نمیرسند.

 1. دلسرد نشوید

استیو جابز در یکی از سخنرانی هایش گفت ۵۰ درصد از آن چیزی که موفق ها را از ناموفق ها جدا میکند پشتکار خالص است .اگر به کاری اشتیاق وعطش نداشته باشید نمیتواندی به مقصود برسید .بسیاری از مردم به دنبال نتیجه گرفتن  سریع هستند اما راه درست این است که به کارتان بچسبید و آن را رها نکنید تا به هدف برسید .

 1. حساس نباشید

اگرچه تحمل کردن حسادت ،شرم ،حقارت و غیره برای هر کسی  مشکل و سخت است اما انتقال دادن این احساسات به افرادی که با انها کار میکنید موجب تحلیل قدرت پیشروی و موفقیت شما میشود .باید سعی کنید کسانی که با شما کار میکنند احساسات منفی را از شما دریافت نکنند.

 1. خودخواهی نکنید

اگر فکر میکنید شما مرکز عالم هستید و همه چیز باید حول محور شما  باشد این  خصوصیت باعث میشود که شما بیش از حد خود محور و تک رو شوید . نکته مهم این است که کسب و کار اصول و قواعد دنیای خودش را دارد و بر اساس شما و رفتار هایتان حرکت نمیکند .این قواعد به تجربه مشتریانتان از محصول و خدمت شما  برمیگردد . به یاد داشته باشید که شما به مشتریانتان خدمت  و محصول ارائه میکنید نه آنها به شما .این جملات گاندی را به یاد داشته باشید:

مشتری مهم‌ترین بازدیدکننده در محدوده ماست.

او به کار ما وابسته نیست.

ما به کار او وابسته هستیم.

او مزاحم کار ما نیست.

او هدف کار ماست.

او بیگانه در کار ما نیست بلکه بخشی از کار ماست.

با انجام کار او، لطفی در حق او نمی‌کنیم.

اوست که با فراهم آوردن این فرصت به ما لطف می‌کند.

 1. درگذشته و آینده زندگی نکنید

گذشته یک موهبت است ،گذشته ما پر از لحظه های شاد و غمگین است لحظاتی که پر از درس برای مسیر زندگی ماست .چه بخواهیم و چه نخواهیم گذشته رخ داده است و الان در اختیار ما نیست و تنها داشته ما از آن  آگاهی و تجربه ای است که از رخداد های آن به دست آورده ایم .بنابر این بهتر است به جای غصه خوردن نسبت به چیزهایی که از دست داده ایم بر روی یادگیری تمرکز کنیم . در سمت دیگر داستان شما میتوانید برای آینده برنامه ریزی کنید یا رویا بسازید اما اگر بر روی عمل کردن در زمان حال متمرکز نشوید هیچ وقت به رویاهایتان نمیرسید .

 1. بی تفاوت نباشید

شما عبارت هایی مثل همه چیز عالیه ،اوضاع خوبه و جای نگرانی نیست را زیاد میشنوید اما این جملات را  انسان های های کامل و رشد یافته کمتر به کار میگیرند. نکته این است که این افراد بی تفاوت نیستند و در عین حال که سکوت میکنند اما محیط خود را مدام پایش میکنند.ساکت باشید اما بی تفاوت نه …

 1. انتقاد ناپذیر نباشید

اگر ازآن دسته افراد نازک و نارنجی هستید که تحمل هیچ انتقادی را ندارید و هر حرفی شما رو به مرز عصابنیت میرساند باید بدانید که با شروع کارآفرینی و قدم گذاشتن در دنیای کسب و کار وارد یک جنگل پر از تیغ های تیز انتقاد شدید.یک خصویت بارز که در اغلب مدیران بزرگ و کارآفرینان موفق میبینید حس شوخ طبعی است این یک خصیصه واقعا کاربردی است ،شما نباید حیلی مسائل را جدی بگیرید.

منبع: سایت پرش

 • نوشته‌های قبلی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *